Google “Resmi Görüntüle” Butonunu Kaldırdı

  Hepsi

  Google “Resmi Görüntüle” Butonunu Kaldırdı

  Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, gün içerisindeki çalışmalarımız sırasında Google’ın Görseller servisinde bir değişiklik yaptığını farkettik.

  Google arama motorunda hemen hemen tüm internet kullanıcılarının sürekli olarak ihtiyaç duyduğu Görseller servisinde artık bir arama yapıldığında sonuçlarda “Resmi Görüntüle” butonunu göremeyeceğiz.

  Teknoloji alanındaki fuayelerde ünlü arama motorunun bunu kaybettiği bir dava sonucunda yaptığı konuşulmaya başlanmışken Google resmi açıklamasını Twitter hesabı üzerinden yaptı.

  Önce orjinal açıklamayı daha sonra da çeviri yaparak bunu da sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  Today we’re launching some changes on Google Images to help connect users and useful websites. This will include removing the View Image button. The Visit button remains, so users can see images in the context of the webpages they’re on.

   

  Bugün, kullanıcıların yararlı olan web sitelerine erişmesine yardımcı olmak için Google Görseller’de bazı değişiklikler yapmaya başlıyoruz. Buna; Resmi Görüntüle butonunun kaldırılması da dahildir. Ziyaret Et butonu kalacak ve böylece kullanıcılar istediği resimleri, ait olduğu web sayfalarının içeriğinde görebilecek.

  Buradaki temel hedefi daha anlaşılır bir biçimde aktarmamız gerekirse;
  Daha önceden bulduğumuz bir resmi “Resmi Görüntüle” diyerek yeni sekmede açıyor ve oradan “Resmi Farklı Kaydet” diyerek cihazımıza kaydediyorduk. Bu durumda o resmin yer aldığı internet sitesinden dolaylı olarak faydalanıyorduk fakat o internet sitesi bizden kendi adına artı bir değer sağlayamıyordu.

  Google yapmış olduğu bu hamleyle internet sitesi sahiplerine destek olmayı amaçlıyor. Artık aradığımız o resmi orjinal boyutuyla görmek ya da kaydetmek istiyorsak resmin ait olduğu internet sitesine erişmemizi zorunlu hale getirdi. Böylelikle o internet sitesi bize de reklamlarını sunabilecek ve buradan bir kazanç sağlayabilecektir.

  Şüphesiz bu gelişmeye en çok grafiker meslektaşlarımız üzülürken en çokta web tasarımcıları ve geliştiricileri olan meslektaşlarımız sevindi.

  Google geri adım atmadıkça bu hizmetten sadece kullanıcı olarak faydalanan pek çok kişinin ise alışılmış bu kolaylıktan vazgeçmesi gerekecek.

  Saygılarımızla,
  Ajansman Ekibi.